• Śniadanie Wielkanocne w szkole

          • Wielkanoc jest najważniejszym świętem chrześcijańskim, upamiętnia Zmartwychstanie Chrystusa. Jest to czas, w którym ludzie dzielą się radością spowodowaną Zmartwychstaniem Pańskim. Spotykają się, by wspólnie spędzić świąteczny czas w radosnym i podniosłym nastroju. 

            Ostatni dzień w szkole poprzedzający przerwę świąteczną, to idealny moment na wspólne spędzenie czasu przy świątecznym stole. W tym dniu wspólnie zasiedliśmy do Śniadania Wielkanocnego. Dzięki zaangażowaniu rodziców na stole królowały tradycyjne potrawy wielkanocne. Nasi uczniowie również mieli swój wkład w przygotowanie śniadania. Pod okiem wychowawczyń przygotowali tradycyjną sałatkę jarzynową. 

            Po śniadaniu uczniowie udali się na boisko szkolne w poszukiwaniu niespodzianek od Wielkanocnego Zajączka. 

          • Konkurs recytatorski "Wiosna, ach to ty!"

          • 25 marca w szkole w Jędrzejewie odbył się konkurs recytatorski. W konkursie wzięli udział uczniowie klas 1-3 ze szkół w Jędrzejewie, Lubaszu, Krucza i Miłkowa. Uczestnicy mieli za zadanie zaprezentować wiersze o tematyce wiosennej. Szkołę w Jędzrejewie reprezentowali: Cyprian Nowacki i Nikodem Ślęga z klasy 1, Tristan Wylegała    i Nikodem Suwada - Zaborzonek z klasy 2 oraz Tobiasz Gałan i Tobiasz Kaźmierczak z klasy 3. 

            Każdy uczestnik zaprezentował wspaniale swój utwór. Do komisji konkursowej zaproszeni zostali: p.Szymon Szwed, p.Barbara Kaniewska oraz p.Beata Szymkowiak. Komisja konkursowa szzcególną uwagę zwracała na: dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie, interpretację tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny. 

            Decyzją jury ze szkoły w Jędrzejewie nagrody otrzymali: Cyprian Nowacki (wyróżnienie) oraz Tobiasz Gałan      (2 miejsce). 

            Wyróżnieni uczestnicy otrzymali dyplom oraz nagrodę książkową. 

            Dziękujemy uczestnikom za udział w konkursie oraz zapraszamy za rok. 

          • Standardy Ochrony Dzieci

          • Szanowni Państwo, 

            w zakładce ,,O szkole. Nasz Profil" udostępniono dla Państwa Regulamin ,,Standardy Ochrony Dzieci". Proszę o zapoznanie się z jego treścią.

          • Uwaga, konkurs

          • Zapraszamy Uczniów do udziału w konkursie. 
            Chętni przygotowują w domu wiersz, a także ewentualne rekwizyty. 
            W dniu 12.03. odbędą się wewnątrzszkolne eliminacje, w celu wyłonienia dwóch kandydatów do konkursu międzyszkolnego.
          • Rozstrzygnięcie konkursu

          • Przed świętami nastąpiło rozstrzygnięcie Konkursu na "Najładniejszy zeszyt od języka polskiego". Konkusr został zorganizowany przez Samorząd Uczniowski pod opieką Pani Arlety Bieleckiej. 

            Komisja oceniała staranność pisma, dbałość o estetykę zeszytu oraz ogólne wrażenie.

            Wyniki konkursu: 

            I miejsce - Zofia Nowak i Brajan Musiał, 

            II miejsce - Martyna Karnowska i Dawid Łukasz 

            III miejsce - Cyprian Nowacki, Franciszek Nowak i Miłosz Soloch  

            Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobny upominek. Gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy wszystkich uczniów do dbałości o swoje zeszyty.

          • Spotkanie Wigilijne

          • Okres poprzedzający Święta Bożego Narodzenia to idealny czas wspólnych spotkań w gronie najbliższych nam osób. Chcąc przybliżyć naszym uczniom oraz zaproszonym gościom historię narodzin Pana Jezusa, zostały zorganizowane Jasełka. Przedstawienie zostało przygotowanie przez naszych uczniów pod opieką Pani Małgorzaty Gawron. 

            Jasełka miało za zadanie przybliżenie uczniom okoliczności narodzin Pana Jezusa. Po raz kolejny przeżywaliśmy historię Maryi i Józefa szukających schronienia na noc, oraz cud narodzenia Dzieciątka Bożego. Przedstawienie wprowadziło wszystkich w wyjątkowy, świąteczny nastrój. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, młodzi aktorzy otrzymali  ogromne brawa.  

            Na koniec głos zabrała dyrektor szkoły Agnieszka Nowak, która podziękowała uczniom za występ oraz złożyła wszystkim świąteczne życzenia, do których dołączyli się także Wójt Gminy Lubasz oraz Przewodnicząca Rady Gminy Lubasz.

                

          • Wycieczka do Fabryki Bombek w Gnieźnie

          • 13 grudnia uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę. Wizytę z fabryce zaczęliśmy od zwiedzania. Poznaliśmy etapy powstawania szklanych bombek oraz uczestniczyliśmy w warsztatach plastycznych.

            Wycieczka po fabryce bombek objęła cztery główne działy produkcji. W dziale ,,dmuchania szkła” obserwowaliśmy jak podgrzewa się szklane rury z których powstają piękne ozdoby choinkowe. W ,,srebrzalni” zobaczyliśmy, jak w wyniku reakcji chemicznej srebrzy się kule do środka, gdzie bombka uzyskuje podkład potrzebny do dalszych etapów dekoracji. W ,,lakierni” bombki choinkowe uzyskują różnorakie barwy. W sekcji ,,dekorowanie” grupa wykwalifikowanych dekoratorów nadaje bombce wyjątkowego wyglądu. 

            Po zapoznaniu się z poszczególnymi etapami powstawania bombek udaliśmy się na zakupy do sklepiku, aby zakupić bombki. Po zakupach przystąpiliśmy do warsztatów plastycznych, podczas których każde z dzieci ozdabiało własne bombki. Uczniowie z zapałem i zaangażowaniem przystąpili do ozdabiania, a każdy uczeń wykazał się niezwykłą kreatywnością i pomysłowością. Na zakończenie wycieczki, dzieci otrzymały pamiątkową bombkę z własnym imieniem. 

             

          • MIKOŁAJKI

          • 6 grudnia naszą szkołę odwiedził niezwykły gość - Święty Mikołaj. Tego dnia królowały mikołajkowe czapki oraz ubrania ze świątecznym akcentem. Od samego rana uczniowie z niecierpliwością czekały na wizytę Gościa. Niestety Mikołaj spłatał dzieciom figla - wszedł do szkoły niezauważony przez nikogo. Gdy rozbrzmiał dzwonek na przerwę, wówczas uczniowie odnaleźli podarunki od Świętego. Rozpakowując swoje prezenty dzieci znalazły w nich słodkości. Wszystkim bardzo podobały się prezenty. Dla wszystkich dzieci, był to dzień pełen radości i uśmiechu.

          • Andrzejki

          • 30 listopada w naszej szkole odbył się długo wyczekiwany Bal Andrzejkowy. Były tańce przy ulubionej muzyce, wróżby oraz słodki poczęstunek przygotowany przez Panie z Rady Rodziców. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przygotowali szereg wróżb, z których można było dowiedzieć się co czeka ich w przyszłości: szczęście, pieniądze, czy może jakaś inna niespodzianka. Każdy uczestnik zabawy przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował bileciki z nazwami zawodów z przyszłości. Była również wróżba z butami - osoba, której but jako pierwszy przekroczy próg drzwi, najszybciej znajdzie swoją drugą połówkę.      

            Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Pamiętajmy jednak, że andrzejkowe wróżby to przede wszystkim dobra zabawa.

          • Wystawa rzeźb w drewnie

          • 28 listopada gościliśmy w Lubaszu na "Wystawie rzeźb w drewnie". Autorem prac jest mieszkający w Miłkowie, Pan Marian Pawlaczyk. Wśród rzeźb znalazły się m.in. poczet cesarzy niemieckich, drewniane sowy, świeczniki czy też rzeźby nawiązujące do natury. Dużym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyły się prace przedstawiające sowy, portrety niemieckich władców oraz drewniana szachownica. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród naszych uczniów, pan prowadzący chętnie odpowiadał na liczne pytania. 

          • Apel z okazji Odzyskania Niepodległości

          • Narodowe Święto Niepodległości to polskie święto, upamiętniające rocznicę odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu. W 1918 roku po 123 latach niewoli spowodowanej zaborami, nasz kraj znów może cieszyć się wolnością.   

            9 listopada uczniowie naszej szkoły wysłuchali apelu przygotowanego przez Panią Arletę i uczniów klasy 2 i 3. Uczniowie śpiewem oraz wierszem przypomnieli swoim młodszym kolegom oraz koleżankom o bohaterskiej walce Polaków o wolność i suwerenność.  Uczniowie z dużym zainteresowaniem oraz w skupieniu obejrzeli występ przygotowany przez starszych kolegów. 

          • Dzień Zdrowego Śniadania

          • 7 listopada w naszej szkole został przeprowadzony Dzień Zdrowego Śniadania. Akcja polegała na przygotowaniu  wspólnego wartościowego posiłku. Na początku uczniowie w klasach przygotowali pastę jajeczną (klasa 1), sałatkę jarzynową (klasa 2) oraz twarożek (klasa 3). Następnie spotkaliśmy się w holu i obejrzeliśmy inscenizację wiersza J. Brzechwy pt. "Na straganie" przygotowaną przez Panią Arletę i uczniów z klas 2 i 3. W końcu mogliśmy zasiąść do wspólnego posiłku. Na stole królowały zdrowe oraz pożywne składniki, z których uczniowie przygotowywali zdrowe i wartościowe śniadanie. 

            Mamy nadzieję, że zdrowe śniadania na co dzień zagoszczą w domach naszych uczniów. 

          • Książeczki oszczędnościowe SKO

          • 30 października uczniowie klasy 1 otrzymali od Banku Spółdzielczego w Czarnkowie książeczki oszczędnościowe SKO. 

            Szkolna Kasa Oszczędności to najstarszy w Polsce szkolny system oszczędzania. Uczy najmłodszych obywateli dobrych nawyków: oszczędności, wytrwałości oraz rozsądnego wydawania pieniędzy. 

            Oferowana przez Bank Spółdzielczy książeczka to pierwsze minikonto, na którym najmłodsi uczniowie mogą odkładać swoje kieszonkowe. 

          • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

          • 26 października odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. O funkcje przewodniczącego, zastępcy oraz sekretarza samorządu ubiegały się następujące osoby: Zofia Piotr, Emilia Kasior i Brajan Musiał z klasy 2 oraz Tobiasz Gałan i Tobiasz Kaźmierczak z klasy 3. W dniu poprzedzającym wybory każdy z kandydatów zaprezentował swój program wyborczy. Każdy z uczniów oraz nauczycieli mógł oddać głos na swojego kandydata. Nad prawidłowym przebiegiem wyborów czwała komisja składajaca się z uczniów: Cyprian Nowacki i Marcelina Tecław z klasy 1 oraz Alicja Piotr i Piotr Dałkowski z klasy 2. Zostali również powołani Męzowie Zaufania, którymi byli Tristan Wylegała i Franciszek Kostyk z klasy 2 - do nich należał obowiązek przedstawienia wyników wyborów. 

            Głosami szkolnych wyborców Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego został Brajan Musiał z klasy 2, jego zastępcą Tobiasz Gałan z klasy 3, a sekretarzem Tobiasz Kaźmierczak z klasy 3. 

             

          • Uroczystość Pasowania na ucznia

          • 13 października w naszej szkole odbyła się wyjątkowa uroczystość - Pasowanie na ucznia. Tego dnia 15 najmłodszych uczniów naszej szkoły dołączyło do grona społeczności szkolnej. Pierwszoklasiści odświętnie ubrani i przejęci, w obecności swoich najbliższych oraz zaproszonych gości zaprezentowali występ artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie oraz wokalne. Po zakończeniu części artystycznej nadszedł czas uroczystego ślubowania. Przed pocztem flagowym uczniowie ślubowali być dobrymi uczniami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. 

            Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor dokonała pasowania - wielką kredką dotykała ramion swoich podopiecznych. Nie obyło się bez upominków: uczniowie otrzymali z rąk Pani Dyrektor swój pierwszy dokument - legitymację szkolną, pamiątkowe dyplomy oraz upominki ufundowane przez Gminę Lubasz oraz Radę Rodziców. 

            Po części artystycznej uczniowie wraz z rodzicami oraz zaproszonymi gośćmi udali się na słodki poczęstunek.

            Wszystkim pierwszoklasistom życzymy, aby ten dzień pozostał w ich pamięci jako wielkie przeżycie oraz niezapomniana, radosna chwila. 

              

          • Wyjazd na spektakl "Zaczarowana kraina"

          • 10 października uczniowie wraz z nauczycielkami udali się do Lubasza by obejrzeć spektakl profilaktyczny pt. "Zaczarowana kraina" w wykonaniu aktorów Teatru Bajka. Widowisko poruszało treści z zakresu problematyki antyalkoholowej i przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie.

            Uczniowie śledzili przygody Dorotki, która szukając drogi do domu spotkała Stracha na Wróble, Robota i Lwa. Dzięki pomocy Czarnoksiężnika oraz przy udziale zgromadzonych na sali dzieci Strach na Wróble otrzymał rozum, Robot – serce a Lew – odwagę.

          • Spotkanie z pracownikiem SANEPIDU w Czarnkowie

          • 5 października gościła w naszej szkole Pani Donata z Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Czarnkowie. Nasza gościni na spotkanie przybyła w wielkim koszem wypełnionym różnymi grzybami, zarówno jadalnymi, jak i trującymi. Nasi uczniowie zostali zapoznani z zasadami bezpiecznego grzybobrania. Ponadto przypomnieli sobie nazwy najpopularniejszych grzybów jadalnych oraz trujacych. Spotkanie z Panią Donatą było bardzo ciekawe, dzieci z uwagą i wielkim zaciekawieniem uczestniczyli w zajęciach. 

          • 13.10. odwóz

          • Szanowni Pańśtwo, przesyłam plan dowozów i odwozów na dzień 13.10. Proszę o sprawdzenie informacji w zakładce Wiadomości w dzienniku Vulcan

            Dowóz

            Lubasz 6.50 -Sławno 6,55 - Kamionka wieś 7,00 – Dulinowo 7,05 – Sokołowo 7,10 – Kamionka przedszkole 7,20– Sławno 7,25 – Prusinowo - 7,30– Jędrzejewo 7,35

             

            Odwóz

            Lubasz ul. Szkolna 6 – 9,50 – Jędrzejewo szkoła 10.00 - Jędrzejewo osiedle 10,05 – Prusinowo 10.10 – Sławno 10,15 - Kamionka szkoła 10,20 – Kamionka Dulinowo 10,25 -Sokołowo 10,35 - Kamionka Wieś 10,40 – Kamionka szkoła 10,45 - Sławno 10,50 - Lubasz 11,00