• Informacje

•  Witamy serdecznie na stronie poświęconej Obchodom Jubileuszu 50-lecia Publicznej Szkoły Podstawowej w Jędrzejewie.

‘"Są miejsca, czasy i ludzie, których sie nie zapomina..."

17 maja 2014 r. to data szczególna. W tym dniu obchodziliśmy Jubileusz 50-lecia naszej szkoły.

Rozpoczęła go uroczysta Msza Św. odprawiona przez Ks. Proboszcza Mirosława Wawrzyniaka i Ks. Kanonika Symplicjusza Nowaka, który był gościem honorowym naszej uroczystości.  Mszę Św. uświetnili trębacze z Technikum Leśnego w Goraju, organista p. Maciej Ciesiółka oraz przedstawiciele OSP w Jędrzejewie.

Część oficjalną rozpoczął dyrektor Krzysztof Dąbkowski, który w swoim przemówieniu podkreślił wagę dziedzictwa poprzedników w budowaniu historii placówki.

Powitał licznie zgromadzonych gości, wśród których byli: Wicekurator Kuratorium Oświaty w Poznaniu p. Dorota Kinal, Dyrektor Kuratorium Oświaty w Pile p. Mirosław Dzieniszewski, wizytator Kuratorium Oświaty w Pile, a jednocześnie była dyrektor szkoły p. Wioleta Zarzeczna, przedstawiciele starostwa, lokalnych władz, szkół i przedszkola, byli dyrektorzy: Maria Wielgosz, Jadwiga Plewińska, Marek Polcyn, Barbara Kaniewska, przedstawicielka pani poseł Marii Janyska, rodzice, absolwenci, byli, jak i obecni nauczyciele, pracownicy obsługi i uczniowie.

Jubileusz szkoły stał się okazją do wspomnień, które, choć minione, pozostały w pamięci. Uczniowie zaprosili zebranych w niezwykłą podróż w czasie, która przypomniała 50 - letnią historię szkoły. Część artystyczną uświetniła była nauczycielka szkoły p. Małgorzata Zajda oraz uczeń Gimnazjum w Lubaszu Sebastian Pawlaczyk.

Po części oficjalnej wszyscy udali się do szkoły. Przybyli goście i absolwenci zostali zaproszeni do zwiedzania budynku i obejrzenia przygotowanych na tę okoliczność materiałów. Aby ułatwić im „podróż sentymentalną” w przeszłość przygotowaliśmy liczne ekspozycje, gazetki i wystawy prac plastycznych. Szczególnym powodzeniem wśród zwiedzających cieszyły się stare kroniki szkolne, a także pamiątkowe zdjęcia. Iluż wzruszeń i radości dostarczało przekładanie kart starych ksiąg, oglądanie zdjęć koleżanek i kolegów, zdjęć z wycieczek, odnajdywanie wizerunku wychowawcy, nauczycieli. Na gości czekała jeszcze jedna niespodzianka - tort urodzinowy i poczęstunek, przygotowany przez rodziców. Nie zapomniano też o uczniach dla których zaplanowano szereg atrakcji.

Atmosfera i nastrój tej uroczystości pozostaną na długo w naszej pamięci. Święto szkoły było wspaniałą okazją do refleksji i wspomnień dotyczących losów osób związanych z naszą szkołą, a także przywołania w naszej pamięci Tych, którzy odeszli. Szkoła to młodość, beztroska, wspaniali przyjaciele, to głęboko wyryte w sercu niezatarte wspomnienia, to przecież najpiękniejsze lata w życiu każdego człowieka, do których powraca się z radością i rozrzewnieniem!

Uroczystość została zorganizowana dzięki współpracy nauczycieli, rodziców, wsparciu Urzędu Gminy oraz sponsorów: Jerzego Koniecznego , Barbary Górznej, Małgorzaty Gawrych, Renaty i Andrzeja Szymańskich, Ewy i Przemysława Oborskich, BS w Czarnkowie, Banku SKOK Jaworzno, Spółdzielni Produkcyjno - Rolnej w Sławnie, Michałowi i Paulinie Sawickim, oraz Magdalenie i Romanowi Sendal. Wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia naszej uroczystości składamy serdeczne podziękowana.