• CZYTAM Z KLASĄ-ogólnopolski projekt edukacyjny

• skierowany jest do uczniów klas I-III szkół podstawowych z terenu całego kraju oraz zagranicznych szkół polonijnych- w naszej szkole projekt będzie realizowany przez klasę Ia.

1.AUTOR PROJEKTU:
          HONORATA SZANECKA - dyrektor i nauczyciel w Szkole Podstawowej w Klonowie.

2.CZAS TRWANIA PROJEKTU: od 1 października 2019 roku  do 30 kwietnia 2020 roku

UCZESTNICY: uczniowie klas I-III szkół podstawowych z terenu całego kraju oraz zagranicznych szkół polonijnych. Za uczestnika uznaje się jeden zespół klasowy lub grupę świetlicową.

3.CELE PROJEKTU:

-rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej,

-rozwijanie aktywności czytelniczej,

-doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania,

-zachęcanie rodziców do czytania dzieciom, integracja zespołu klasowego,

-współpraca placówek oświatowych z terenu całego kraju i zagranicznych szkół polonijnych

4. Projekt składa się z trzech MODUŁÓW:

I MODUŁ - od 01.10.2019r. do 31.12.2019r. - FIKUŚNE LEKTURKI SPOD CHMURKI

II MODUŁ - od 01.01.2020r. do 29.02.2020r. - ZWIERZĘCE LEKTURKI SPOD CHMURKI

III MODUŁ - 01.03.2020r. do 30.04.2020r. - POLSKIE LEKTURKI SPOD CHMURKI

Szczegółowy opis modułów i zadań dołączono do Regulaminu w formie PRZEWODNIKA PO PROJEKCIE. W wyjątkowych przypadkach umożliwia się przestawienie kolejności modułów za zgodą autora projektu.

5. W każdym z modułów uczestnik (zespół klasowy lub grupa świetlicowa) wybiera jedną spośród czterech zaproponowanych lektur, do której wykona zadania.

6. Uczestnik zobowiązany jest do zrealizowania co najmniej czterech zadań z każdego modułu projektowego. Szczegółowy wykaz lektur oraz zadań dołączono do regulaminu w PRZEWODNIKU PO PROJEKCIE.

7.Lektury mogą być czytane przez nauczyciela lub samodzielnie przez uczniów