W czwartek odbyła się zabawa andrzejkowa dla wszystkich uczniów, którzy mogli dowiedzieć się, co czeka ich w przyszłości: szczęście, pieniądze, pech czy może jakaś inna niespodzianka. Oczywiście, każdy uczeń doskonale wiedział, że wróżba jest magią i doskonałą zabawą. Całą imprezę uświetniła nam fantastyczna muzyka oraz wróżby andrzejkowe, które przygotowały dziewczynki z klasy III. W trakcie zabawy nie zabrakło oczywiście smakołyków, w tym dniu chyba nikt nie wrócił do domu głodny😊 Wspólny poczęstunek uczył przede wszystkim umiejętności dzielenia się i radością tego, co możemy z serca dać innym. Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na następną dyskotekę.
Andrzejkowe szaleństwo...
- 13
Krystalizacja soli-doświadczenie wykonane przez uczniów kl.II
- 4
GMINNY KONKURS WOKALNY ROZSTRZYGNIĘTY
Gminny Konkurs Piosenki
Przedstawiamy wyniki Gminnego Konkursu Wokalnego.
W Gminnym konkursie Wokalnym brały udzial trzy szkoly z nazej gminy. W każdej szkole wybrano po 3 laureatów. W naszej szkole:
I miejsce zdobyla Julia Chojnacka z kl. III
II miejsce zdobyła Hanna Piotr z kl. II
III miejsce zdobył Dawid Dams z kl III
Gratulujemy zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów.
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI- SZKOŁA DO HYMNU!
- 4
Święto Niepodległości
Dnia 10 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości, wzięliśmy również udział w ogólnopolskiej akcji "Szkoła do hymnu".
Apel rozpoczął się wystąpieniem pani dyrektor szkoły. W przemówieniu zawarte było przywitanie uczniów i pracowników szkoły, oddziału przedszkolnego wraz z paniami oraz przypomnienie z jakiej okazji jest ta akademia. Uczniowie klasy III przybliżyli młodszym kolegom historię naszego kraju – czasów, gdy Polska straciła niepodległość i zniknęła na 123 lata z mapy świata. Opowiadali o walce z zaborcami, patriotyzmie naszych przodków oraz jak i kiedy Polska odzyskała niepodległość. Następnie uczniowie kl. I i II recytowali wiersze dedykowane poległym za Ojczyznę. Oddział przedszkolny przedstawił również swoją część artystyczną, którą oglądaliśmy z ciekawością i zaangażowaniem. Na zakończenie wszyscy wspólnie odśpiewaliśmy Hymn Państwowy.
Godny strój, przypięcie stworzonego KOTYLIONU, wysłuchanie apelu z prawdziwą powagą i zaangażowaniem, to szacunek dla historii i dziejów naszego narodu, to współczesny wyraz patriotyzmu. Podkreślić należy, iż patriota to nie tylko człowiek stający w obronie kraju podczas wielkich zagrożeń. Jest nim również osoba, która w codziennym życiu szanuje symbole narodowe, która pamięta o ważnych dla kraju i jego historii wydarzeniach czy rocznicach. Współczesny patriota to człowiek kultywujący pamięć o swoich przodkach, wyrażający zainteresowanie rodzimą kulturą, historią i teraźniejszą sytuacją kraju. Troskę o losy ojczyzny mamy, my Polacy, szansę okazywać niemal nieustannie. Jej wyrazem jest na przykład uczciwa i twórcza praca, rzetelne zdobywanie wiedzy, dbanie o poprawność języka ojczystego, zarówno w mowie, jak i piśmie, troska o dobro rodziny, a także szacunek dla narodowej tradycji.
"ROGALOWE" WARSZTATY
W poniedziałek 8 XI uczniowie naszej szkoly zamast tradycyjnych lekcji wzięli udział w warsztatach pieczenia rogali. Zajęcia prowadziła Pani Jowita Wlekły, mama Martyny i Majki. Wszystkie dzieci pomagały w wyrabianiu ciasta, formowały rogaliki, a na końcu po upieczeniu lukrowały je i ozdabiały. 11 listopada dzieci będą w domu doskonałymi pomocnikami podczas robienia marcinkowskich rogali.
Rogale były wyśmienite. Dziękujemy p. Jowicie za kulinarną przygodę.
15
Gminny Konkurs Wokalny
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnym Konkursie Wokalnym. Każdy z uczestników pokonał stres i swietnie zaprezentował przygotowany utwór. Teraz wszyscy z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników i oczywiście wszyscy trzymamy kciuki za naszych uczestników.
23
,,Włącz emocje"
W poniedziałek gościliśmy w naszej szkole aktorów, którzy wystawili dla uczniów sztukę teatralną pt. ,,Włącz emocje". Aktorstwo daje wiele możliwości odkrywania najgłębszych sekretów i lęków. Aktorzy podczas przedstawienia starali się pokazać dzieciom jak można radzić sobie ze złymi emocjami i co zrobić, żeby negatywne zachowania nie psuły naszych relacji z innymi. Po spektaklu nikt już nie narzekał na bark pozytywnej energii. Wszyscy byli w świetnych humorach do końca dnia i każdy ,,włączył" tylko pozytywne emocje:)
2
,,Moja szkoła" - konkurs plastyczny
Uczniowie klasy II i III naszej szkoły brali udział w konkursie plastycznym podczas Święta Patrona.
Jury wyróżniło następujące prace:
I miejsce – Julia Chojnacka
II miejsce – Maja Wlekły
III miejsce – Jakub Leosz
Wyróżnienia zdobyły: Martyna Górzna i Aleksandra Szymańska
Zwycięzcy otrzymali nagrody i dyplomy.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Samorząd Uczniowski w roku szkolnym 2021/ 22
Wybory Samorządu Uczniowskiego SP w Jędrzejewie odbyły się dnia 01.10.2021r. Do
wyborów zgłosiły się 4 kandydatki. W wyborach oddano 25 głosów.Na podstawie ilości zdobytych głosów powołany został Samorząd Uczniowski na rok
szkolny 2021/2022 w składzie:Przewodnicząca – Maja Wlekły
Zastępca – Martyna Górzna
Skarbnik – Zuzanna Hachuj i Julia Chojnacka
Serdecznie gratulujemy wybrańcom. Życzymy wytrwałości i pomysłowości
w organizowaniu zaplanowanych obietnic.
5
Pasowanie i Dzień Patrona
14 października w naszej szkole działo się bardzo dużooo. W tym dniu dzieci pod okiem rodziców oraz p. Wójta oficjalnie przyjęte zostały do grona uczniów naszej szkoły. Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać (nie tylko po polsku) i recytować wiersze. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez p. Dyrektor. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, o czym przypominać im będą otrzymane dyplomy. Po pasowaniu nastąpiła druga część uroczystości Dzień Patrona naszej szkoły Jana Brzechwy. Uczniowie klasy III zaprezentowali „artystycznego ducha” placówki. Dzień ten jest zawsze wspaniałą okazją, aby przypomnieć osobowość Jana Brzechwy oraz jego twórczość, a także zaprezentować zdolności uczniów i przenieść się choć na chwilę w bajkowy świat.
5
Z wizytą w teatrze
W środę uczestniczyliśmy w przedstawieniu teatralnym ,,Lokomotywa Juliana Tuwima" Niezwykła gra aktorska, piękna scenografia i efekty dźwiękowe przeniosły naszych małych podróżników w bajkowy świat literatury dziecięcej, wpadające w ucho piosenki i świetna animacja przyjaznych postaci z utworów Juliana Tuwima to niewątpliwe atuty spektaklu. Aktorzy i młoda publiczność spisali się na medal. Wszyscy wróciliśmy do szkoły we wspaniałym, teatralnym nastroju.
Smacznie, kolorowo i zdrowo...
W naszej szkole kształtujemy zdrowe nawyki żywieniowe. Drugoklasiści dzisiaj samodzielnie przygotowali sobie pyszne i zdrowe śniadanko - „wesołe kanapki”. Dzieci przyniosły pożywne produkty: chleb, szynkę, ser, ogórki, pomidory, sałatę, szczypiorek, rzodkiewkę. Wspólnie zadbaliśmy o podstawowe zasady higieny, czyli umycie rąk przed wykonywaniem kanapek i odpowiednie przygotowanie stołu. Dzieci wykazały się bogatą wyobraźnią. Z przyniesionych produktów powstawały kolorowe kanapki, które szybko zniknęły ze stolików.
14
Akademia bezpieczeństwa z Fundacją PZU
W środę – 29 września w PSP im. Jana Brzechwy w Jędrzejewie już od godz. 7.00 rano zaczęły się przygotowania do wyjątkowych zajęć. Jako jedna z 13 szkół w całej Polsce, zostaliśmy wybrani przez Fundację PZU do udziału w projekcie „Akademia bezpieczeństwa”. Jest to piąta edycja ogólnopolskiej akcji skierowanej do uczniów szkół podstawowych, w której czynny udział biorą policjanci za pośrednictwem Komendy Głównej w Warszawie. Projekt ma na celu zwiększenie wiedzy i świadomości uczniów z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Projekt jest w pełni finansowany przez Fundację PZU.
Nasi uczniowie mieli okazję uczestniczenia w niezapomnianych zajęciach zorganizowanych przez naszych gości. Pierwszym z nich było przedstawienie teatralne poruszające tematykę bezpiecznego zachowania w sieci i cyberprzemocy. Następnie wszyscy mogli zrobić sobie zabawne zdjęcie w fotobudce oraz spróbować jazdy na segwayach. Ogromne zainteresowanie wzbudziło mobilne miasteczko ruchu drogowego zorganizowane na boisku szkonym, wyposażone w sygnalizację świetlną, ścieżki i skrzyżowania z gumowych mat oraz tablice edukacyjne. Uczniowie mieli również okazję pokonać rowerowy tor przeszkód, przy okazji utrwalić podstawowe zasady obowiązujące rowerzystów. Największe zainteresowanie wzbudził symulator dachowania, który miał na celu uświadomienie zagrożeń wynikających z brawury i nieprzestrzegania przepisów. Dzieci brały również udział w pokazie udzielania pierwszej pomocy. Ostatnim punktem programu było koło fortuny utrwalające zdobytą wiedzę. Wszyscy otrzymali gadżety, pamiątkowe dyplomy, a szkoła otrzymała dobrze wyposażony punkt apteczny.
Serdecznie dziękujemy realizatorom - firmie SOS MUSIC, która na zlecenie Fundacji PZU w sposób bardzo atrakcyjny i przystępny dla wszystkich dzieci kompleksowo edukowała uczniów naszej szkoły w zakresie bezpieczeństwa. Dzięki nim przeżyliśmy niezapomniany dzień, który na długo pozostanie w naszej pamięci.
6Akademii Bezpieczeństwa c.d.
1
WYCIECZKA DO MUZEUM NARODOWEGO ROLNICTWA I PRZEMYSŁU ROLNO-SPOŻYWCZEGO W SZRENIAWIE.
W piątek -24 września w doskonałych humorach, po raz pierwszy od momentu ogłoszenia pandemii udaliśmy się na wycieczkę. Naszym celem było Muzeum Rolnictwa w Szreniawie i udział w warsztatzch pt.: "Jesień na wsi".
Dzięki temu mieliśmy okazję przenieść się w czasie do momentu, kiedy zboże młóciło się cepami i osobiście tego spróbować. Poznaliśmy też dawne maszyny do młócenia zboża od najprostszych po współczesne. Każdy mógł obsłużyć wialnię, czyli urządzenie do ręcznego oczyszczania zboża, przemielić ziarna na mąkę na żarnach, tłuc zboże na kaszę itp. Dowiedzieliśmy się również, w jaki sposób w laboratorium bada się ziarno, aby najlepsze wybrać do siewu. Braliśmy udział w kiszeniu ogórków, szatkowaniu kapusty i obserwowaliśmy sposoby wytwarzania soku, suszenia warzyw i owoców. Najbardziej zaciekawiła nas parowa maszyna, podobna do lokomotywy, która napędzała dawną młocarnię.
Widzieliśmy woła, który chodząc ze swoim opiekunem uruchamiał napęd maszyny do młócenia zboża, był to bardzo niecodzienny widok.
Podziwialiśmy również zwierzęta w zagrodach - różne gatunki owiec, kóz, kucyki, krowy i piękne konie. Nie zabrakło też kur, gęsi, kaczek, królików oraz perliczek. Chętni mogli wydoić krowę oraz kozę - uspokajamy, że plastikową.
Bardzo fajnym punktem wycieczki była przejażdżka bryczką po terenie muzeum, najbardziej wszystkim spodobał się slalom i możliwość podziwiania samolotów używanych w rolnictwie. Wiele radości sprawiło głaskanie koni, które były bardzo przyjaźnie nastawione do ludzi. Widzieliśmy również ekspozycję dawnych samochodów. Zwiedzanie umiliła nam ciepła herbatka z cytryną.
W doskonałych humorach wróciliśmy do domów. Wycieczka była bardzo pouczająca i pokazała nam ile trudu i pracy wielu osób wymaga aby ze ziarenka powstał bochenek chleba. Mogliśmy również zobaczyć historię postępu technicznego w rolnictwie, co było niezmiernie ciekawym doświadczeniem.
31
SPRZĄTANIE ŚWIATA
21 września uczniowie pod wodzą swoich pań wzięli udział w akcji "Sprzątanie Świata". Wiele się uczymy nt.: znaczenia środowiska przyrodniczego dla naszego życia oraz zasadach jego poszanowania. Wszyscy ochoczo wzięli się do pracy i posprzątaliśmy otoczenie szkoły, ścieżki prowadzącej na osiedle oraz centrum wsi. Zgodnie zauważyliśmy, że niestety śmieci było bardzo dużo, co oznacza, że jest wiele osób, które nie dbają o swoje najbliższe otoczenie. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie nie dołączą do tej grupy.
Po pracy czekała miła niespodzianka w postaci płonącego ogniska, przy którym piekąc kiełbaski miło spędziliśmy czas. To był bardzo pracowity i zarazem udany dzień.
3
Zwierzaki-cudaki w wykonaniu uczniów kl. I i II
- 7
Uczniowie klasy III w drugim dniu szkoły:)
Msza święta w Lubaszu
W czwartek uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w mszy świętej w Sanktuarium Kro
Nowy Rok Szkolny 2021/2022
W środę, 1 września br. w naszej szkole odbyła się inauguracja roku szkolnego 2021/2022. Tradycyjnie, jako gospodarz szkoły, przemawiała Pani Dyrektor witając serdecznie grono pedagogiczne, rodziców oraz uczniów. Swoją obecnością zaszczycił nas Wójt Gminy Lubasz. Po uroczystości inauguracyjnej uczniowie z radością spotkali się w salach lekcyjnych z wychowawcami i kolegami. Podczas tych krótkich spotkań zapoznali się m. in. z planem zajęć i podzielili wrażeniami z minionych wakacji.
Życzymy wszystkim owocnego roku szkolnego!
5
REGULAMIN DOWOZÓW SZKOLNYCH
Szanowni Rodzice!
Bardzo proszę o zapoznanie się z poniższym regulaminem dowozów szkolnych w Gminie Lubasz i przestrzeganie jego zasad.
Dyrektor Szkoły
Maria Grębka
REGULAMIN DOWOŻENIA UCZNIÓW DO SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I PRZEDSZKOLI
OBOWIĄZUJĄCY NA TERENIE
GMINY LUBASZ
Na podstawie ustawy z 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz.U. z 2021 r.poz. 1082) art. 32 ust. 3, ust. 5-7 i art.39 ust. 3 i ust. 4 od 1 września
2021r. obowiązuje:
POSTANOWIENIA OGÓLNE
1. W imieniu organu prowadzącego organizatorem dowozu uczniów do szkół na terenie Gminy Lubasz jest Gminny Zespół Obsługi Szkół i Przedszkoli w Lubaszu.2. Dowóz organizowany jest dla uczniów dowożonych autobusami i busem do:
a) Szkoły Podstawowej im. ppłk. Zdzisława Orłowskiego w Lubaszu – budynki na ul. Szkolnej 6 i Podgórnej 8,
b) Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Miłkowie, Miłkowo 11,
c) Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Jędrzejewie, Jędrzejewo 40a,
d) Publicznej Szkoły Podstawowej w Kruczu, Krucz 62,
e) Zespół Szkół Specjalnych w Gębicach,
f) Przedszkola „BAJKA” w Lubaszu – budynki:
- Lubasz ul. Podgórna,
- Dębe,
- Stajkowo,
- Miłkowo,
- Kamionka,
- Jędrzejewo,
- Krucz.
3. Organizator dowozu określa w planie dowozów przystanki dla utobusów/busa szkolnego, ustala listy uczniów dowożonych w porozumieniu z dyrektorami Szkół.
4. Szkoły informują organizatora dowozów o tygodniowym planie zajęć w celu
dostosowania terminu dowozu uczniów.
5. Za bezpieczeństwo uczniów dochodzących do autobusu/busa szkolnego oraz
powracających do domu po przywozie do swojej miejscowości, odpowiedzialność ponoszą rodzice dzieci dowożonych.
6. Uczniów poniżej 7 roku życia odbiera z autobusu/ busa prawny opiekun lub
wyznaczona przez niego osoba.
7. Sposób bezpiecznego dojścia uczniów z autobusu/busa do szkoły i odwrotnie
ustala dyrektor szkoły w porozumieniu z opiekunem dowozów.
8. Uczeń i jego rodzice /prawni opiekunowie/ ponoszą odpowiedzialność materialną za szkody wyrządzone w autobusie/busie przez ucznia i są zobowiązani do pełnego jej naprawienia (opłaty uwzględniają koszty obowiązujące w chwili powstania szkody).
9. Szkoła oraz rodzice mają obowiązek reagowania na zgłoszenia opiekuna dowozu dotyczące pozytywnych i negatywnych zachowań uczniów.
10. W sprawach nie uregulowanych niniejszym regulaminem decyzje podejmują:
a) opiekun dowozu – w czasie trwania dowozów
b) Organizator dowozów – GZOSIP.
11. Wszelkie sprawy z zakresu organizacji dowozów należy zgłaszać w Gminnym Zespole Obsługi Szkół i Przedszkoli w Lubaszu osobiście lub telefonicznie pod numerem 67 255 60 39 lub 664 746 492.
12.W razie wątpliwości co do stanu technicznego autokaru i stanu trzeźwości
kierowców lub opiekunów dowozu zawiadomić GZOSIP tel. 67 256 60 39,
komórkowy 664 746 492 lub policję 997.
ROZDZIAŁ I
PRAWA UCZNÓW
1. Każdy uczeń uczęszczający do Szkół wymienionych w punkcie 2 Postanowień ogólnych ma prawo:
- do dojazdu do szkoły w ramach zorganizowanego przez organ prowadzący
dowozu,
- do odjazdu ze szkoły zgodnie z organizacją pracy placówek oświatowych
wymienionych w punkcie 2 Postanowień ogólnych.
ROZDZIAŁ I
OBOWIĄZKI UCZNIÓW
1. Uczniowie dowożeni autobusem/busem szkolnym mają obowiązek
dostosowania się do zasad zawartych w niniejszym regulaminie oraz do
poleceń opiekunów dowozu.
2. Uczniowie wsiadają do autobusu/busa i wysiadają z niego w ustalonychprzez organizatora dowozu miejscach.
3. Czekając na autobus/bus szkolny uczeń zachowuje się kulturalnie, spokojnie,
w sposób, który nie zagraża bezpieczeństwu jego i innych.
4. W przypadku opóźnienia w dowozie (awaria pojazdu), uczniowie oczekują wraz z opiekunką na autobus /bus zastępczy.
5. Uczeń czeka i stoi na przystanku do momentu zatrzymania autobusu,
otwarcia drzwi i wyjścia opiekuna dowozu.
6. Po wejściu do autobusu/busa, uczeń zajmuje miejsce siedzące.
7. Uczeń udaje się do wyjścia po zatrzymaniu autobusu/busa w wyznaczonym
miejscu przed placówką oświatową, otwarciu drzwi i wyjściu opiekuna
dowozu.
8. Uczeń oczekuje na odwóz w wyznaczonym przez dyrektora szkoły miejscu.
9. Do autobusu uczeń wsiada tylko i wyłącznie pod opieką opiekuna dowozów.
10. Niedopuszczalne jest, aby uczeń:
- opuścił teren szkoły, czekając na odwóz,
- wychodził z autobusu/busa w oczekiwaniu na jego odjazd,
- zmieniał miejsce, chodził, wstawał w czasie jazdy autobusu/busa,
- przywłaszczył rzecz , która do niego nie należy,
- nie zachowywał porządku w autobusie/busie (śmiecił, niszczył mieni,
- hałasował, używał niecenzuralnych słów,
- traktował opiekuna i kierowcę bez należytego szacunku (lekceważy,
odmawia wykonania polecenia, obraża...)
11. Za naruszenie regulaminu dowozów uczeń może zostać ukarany:
- ustnym upomnieniem,
- powiadomieniem wychowawcy klasy o niewłaściwym zachowaniu się,
- rozmowy dyscyplinującej z dyrektorem szkoły i powiadomieniem rodziców,
- systemem kar przewidzianym w statucie szkoły.
ROZDZIAŁ III
OBOWIĄZKI OPIEKUNA DOWOZÓW
I. Czynności przed rozpoczęciem podróży1. Ustalić gdzie znajdują się: podręczna apteczka (jej wyposażenie), gaśnice i wyjścia bezpieczeństwa.
2. Posiadać ubraną kamizelkę z elementami odblaskowymi (także na terenie
szkoły).
II. Czynności w trakcie podróży
1. Na każdym przestanku należy wyjść z autobusu, dopilnować bezpieczeństwa
dzieci w czasie wsiadania i wysiadania.
2. Szczególną uwagę należy zwrócić na to, by dzieci nie wybiegały zza stojącego autobusu.
3. Dopilnować, by kierowca podjeżdżał do grupy dzieci tak, by mogły one
wsiadać z prawej strony, nie przechodząc przez jezdnię. Jeśli jest to niemożliwe należy dopilnować bezpiecznego przejścia przez jezdnię.
4. W czasie powrotu do domu sprawdzić, czy dziecko w wieku poniżej 7 lat idzie do domu z opiekunem bądź wyznaczoną przez niego osobę.
5. W czasie jazdy zabronić uczniom:
a) palenia tytoniu, spożywania alkoholu i innych używek,
b) przemieszczania się po autokarze,
c) blokowania zamków, otwierania drzwi i samowolnego otwierania okien w czasie podróży,
d) wyrzucania jakichkolwiek przedmiotów z pojazdu i rzucania przedmiotami. 6. Przy wyjeździe ze szkoły sprawdzić, czy wszyscy uczniowie obecni w szkole
wsiedli do autobusu. Dotyczy to zwłaszcza ostatnich kursów w danym dniu, w tym celu należy przeprowadzić wywiad z dziećmi a w razie potrzeby
skontaktować się ze szkołą.
7. Zgłaszać w szkole wszelkie szczególnie rażące przypadki niezastosowania się
do regulaminu. Opiekun nie może samowolnie stosować kar nie
przewidzianych regulaminem szkolnym.
III. Postępowanie w przypadku awarii, pożaru, wypadku, lub innych zagrożeń.
1. W przypadku awarii pojazdu, kolizji, wypadku, powstania pożaru, ewakuować uczniów w bezpieczne miejsce, z wykorzystaniem wyjść bezpieczeństwa, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Opiekun dowozu sprawuje opiekę nad dowożonymi uczniami, zapewniając im bezpieczeństwo do czasu przybycia pojazdu zastępczego.
2. W razie wypadku opiekun niezwłocznie zapewnia poszkodowanemu opiekę w miarę możliwości udzielając poszkodowanemu pierwszej pomocy oraz - jeśli
zachodzi taka potrzeba - sprowadzając fachową pomoc medyczną. O każdym
wypadku należy natychmiast powiadomić szkołę, w razie braku takiej możliwości GZOSIP.
3. W razie konieczności angażowania służb ratunkowych korzystając z numeru
alarmowego – 112.
4. Opiekun ponosi odpowiedzialność za uczniów dowożonych od chwili wejścia do autobusu/busa do momentu wejścia do szkoły oraz od chwili zabrania uczniów w kierunku autobusu/busa, wejścia do autobusu/busa, po opuszczeniu szkoły , do momentu opuszczenia autobusu/busa przez ucznia na przystanku w swojej miejscowości.
5. Opiekunom i kierowcom nie wolno palić papierosów, używać niecenzuralnych słów w obecności uczniów.
ROZDZIAŁ IV
POSTANOWIENIA KOŃCOWE
1. Za bezpieczne i higieniczne warunki przewozu uczniów odpowiada przewoźnik.
2. Przewoźnik ponosi odpowiedzialność za szkody wynikające z naruszenia zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz niezapewnienie uczniom i opiekunowi odpowiednich warunków bezpieczeństwa i higieny w czasie przejazdu, mając na uwadze przepisy ustaw Kodeksu cywilnego, Prawo przewozowe i Prawo o ruchu drogowym.
3. W przypadku podróży ucznia (objętego obowiązkiem dowozu) do i ze szkoły
pieszo lub innym środkiem komunikacji organizator dowozu nie ponosi
odpowiedzialności za szkody związane z tym przewozem oraz za bezpieczeństwo ucznia w drodze do i ze szkoły.
4. Za bezpieczeństwo uczniów oczekujących na wyznaczonych przystankach na
przyjazd autobusu/busa odpowiadają rodzice.
5. Nieznajomość regulaminu nie zwalnia od odpowiedzialności za jego
nieprzestrzeganie.
TELEFONY
GZOSIP tel. 67 255 60 39, komórkowy 664 746 492Szkoła Podstawowa w Lubaszu tel. 67 255 60 24
Szkoła Podstawowa w Miłkowie tel. 67 255 60 90
Szkoła Podstawowa w Jędrzejewie tel. 67 255 17 23
Szkoła Podstawowa w Kruczu tel. 67 255 18 76
Przedszkole „BAJKA” w Lubaszu tel. 67 255 62 21
Lubasz, dnia 30.08.2021
DOWOZY OD DNIA 02 WRZEŚNIA
DOWOZY DO SZKÓŁ OD DNIA
2 WRZEŚNIA 2021
II. Autobus
Lubasz 6.50 -Sławno (przedszkole ) 6,55 - Kamionka wieś 7,00 (przedszkole +PSP I-III) – Dulinowo 7,05 (przedszkole +PSP I-III) – Kamionka przedszkole (I-III) 7,10– Sławno (przedszkole + I-III) 7,15 – Prusinowo (I-III ) - 7,20– Jędrzejewo 7,25
Jędrzejewo osiedle 7,30 (I-VIII) – Jędrzejewo szkołą 7,35 ( IV – VIII) – Prusinowo (IV – VIII) - 7,40- Kamionka szkoła 7,45 - Sławno ( IV-VIII) 7,55 Lubasz ul. Nowa 8,00 – Lubasz 8,05
ODWOZY (poniedziałek - czwartek)
Autobus I
Lubasz 12.15 – Sławno 12,20– Jędrzejewo 12,30 – Jędrzejewo osiedle 12,50 – Prusinowo 13.00 – Sławno 13,05 - Kamionka szkoła 13,10– Kamionka Dulinowo 13,15 - Kamionka Wieś 13,20 – Sławno 13,25 – Prusinowo 13,30 - Lubasz 13,40
Lubasz 14,05 – Sławno 14.10 – Prusinowo 14,15 - Jędrzejewo 14,20 – Jędrzejewo osiedle 14,35 – Prusinowo 14.40 – Sławno 14,45 - Kamionka szkoła 14,50– Kamionka Dulinowo 14,55 - Kamionka Wieś 15,00– Prusinowo 15,05 – Jędrzejewo 15,10 – Jędrzejewo osiedle 15,15 – Lubasz 15,20
Lubasz 15,35 – Sławno 15.40 – Kamionka (szkoła) 15.45 - Kamionka Dulinowo – 15,50 – Kamionka wieś 15,55 – Sławno 16,00 - Prusinowo (przedszkole) 16.05– Jędrzejewo 16,10 – Jędrzejewo osiedle 16,15 –Prusinowo 16,20 - 16,30
ODWOZY (piątek)
Autobus I
Lubasz 12.15 – Sławno 12,20– Jędrzejewo 12,30 – Jędrzejewo osiedle 12,50 – Prusinowo 13.00 – Sławno 13,05 - Kamionka szkoła 13,10– Kamionka Dulinowo 13,15 - Kamionka Wieś 13,20 – Sławno 13,25 – Lubasz 13,30
Lubasz 14,05 – Sławno 14.10 – Prusinowo 14,15 - Jędrzejewo 14,20 – Jędrzejewo osiedle 14,35 – Prusinowo 14.40 – Sławno 14,45 - Kamionka szkoła 14,50– Kamionka Dulinowo 14,55 - Kamionka Wieś 15,00– Lubasz 15,05
Lubasz 15,10 – Sławno 15.15 – Kamionka (szkoła) 15.20 - Kamionka Dulinowo – 15,25 – Kamionka wieś 15,30 – Sławno 15,35 - Prusinowo (przedszkole) 15.40– Jędrzejewo 15,45 – Jędrzejewo osiedle 15,50 –Prusinowo 15,55 - 16,05
Lubasz 16,05 – Sławno 16.10 – Kamionka (szkoła) 16,15 - Kamionka Dulinowo – 16,20– Kamionka wieś 16,25 - Prusinowo 16.30– Jędrzejewo 16,35 – Jędrzejewo osiedle 16,40 - 16,50
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Wszystkie