• LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

• Czek-edytowalny-ppt-97-2003-Laboratoria-Przyszlosci(1)(1).ppt

Program "Laboratoria przyszłości" to rządowa inicjatywa finansowana z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19, która ma wspierać uczniów w rozwoju umiejętności związanych z nowymi technologiami, cyfryzacją czy robotyką.

Maksymalna wysokość wsparcia dla szkół uzależnina była od liczby uczniów w danej placówce. Szkoły liczące do 100 osób otrzymały 30 000,00 zł. Wsparcie zostało przekazane w całości pod koniec 2021 r., bez konieczności wniesienia wkładu własnego.

W przypadku naszej szkoły cała suma została wydana w grudniu 2021 r. W ramach tej kwoty zostało zakupione wyposażenie obowiązkowe, do którego należy:

• drukarka 3D wraz z akcesoriami,
            • zestaw mikrokontrolerów,
            • stacja lutownicza,
            • mikroport z akcesoriami,
            • oświetlenie do realizacji nagrań,
            • gimbal,
            • aparat kompaktowy CANON,,
            • mikrofon kierunkowy

Pozostałe środki zostały przeznaczone na zakup wyposażenia dodatkowego, do którego należy:

• opiekacz z wymiennymi wkładami (gofrownica - 3 szt.)
            • opiekacz uniwersalny,
            • 2 zestawy noży Fiskars
            • Blender
            • 2 tostery
            • waga kuchenna

Powyższe sprzęty mają służyć do zajęć kulinarnych z dziećmi, nauki kreatywnego i higienicznego przygotowywania posiłków, nauki współpracy w grupie.

Znajomość nowych technologii oraz robotyki ułatwiać będą zakupione w ramach programu 3 rodzaje robotów:

• robot Woki
            • zestaw 4 x mBot Explorer Kit
            • zestaw 4 x mTiny Coding Kit

• POMOC DLA UKRAINY!

• Dyrektor PSP im. Jana Brzechwy w Jędrzejewie informuje, że Szkoła przystąpiła do akcji organizowanej przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubaszu „POMOC DLA UKRAINY”

Zbiórka trwa do piątku – 04. 03.2022r.

Przedmiotem zbiórki mają być :

• woda
            • żywność długoterminowa: konserwy, olej, cukier, kasza, ryż,herbata, mleko UHT, warzywa w puszkach,
            • kosmetyki i chemia: szampony, mydła, szczoteczki do zębów, pasty, pampersy dla dzieci,
            • leki przeciwbólowe ( bez recepty)
            • środki opatrunkowe: koce termiczne, gazy i kompresy jałowe, bandaże, środki odkażające,
            • koce i śpiwory
            • ręczniki

Z GÓRY DZIĘKUJEMY ZA OKAZANĄ POMOC!

• Zajęcia plastyczne

•  W tym tygodniu uczniowie klasy I i II z niecierpliwością czekali na zajęcia plastyczne... Samodzielnie stworzyli własną piankolinę, z której budowali bałwanki i babeczki. Wszystkim sprawiło to dużo frajdy.

• Balik karnawałowy

• Karnawał to wspaniały okres zimowych balów, zabaw, a także nieodłączny element dzieciństwa. Jest on atrakcją i bardzo lubiana przez dzieci formą rozrywki, dostarcza im wielu przeżyć, radości i zadowolenia.

10 lutego 2022r. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Tego dnia w szkole pojawiły się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów bajek. Można było spotkać wróżki, królewny, biedronkę, Zorro, Kapitana Amerykę itp. Nie sposób zliczyć wszystkich postaci.  Po wielkiej prezentacji strojów rozpoczęły się tańce – przy rytmach wesołej muzyki, były one przeplatane zabawami oraz konkursami.  Oczywiście nie zabrakło słodkiego poczęstunku, dzieci zajadały się pysznymi goframi, które upiekła dla dzieci p.Magda.

• ZMIANA W ODWOZACH

• ZMIANA OBOWIĄZUJE OD ŚRODY- 02. LUTEGO DO 28 LUTEGO (PONIEDZIAŁEK) - W NASZYM PRZYPADKU DOTYCZY DRUGIEGO ODWOZU.