• Konstytucja 3 maja

• 4 maja w naszej szkole odbył się apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Była to piękna lekcja historii, podczas której uczniowie mogli zapoznać się z ważnymi dla naszego kraju wydarzeniami historycznymi. Fakty historyczne przeplatały nastrojowe wiersze i piosenki przygotowane przez klasę II.

• SPRZĄTANIE ŚWIATA 2022

• W piątek - 22 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli czynny udział w obchodach Światowego Dnia Ziemi. Od rana odbyły się zajęcia o tematyce ekologicznej zorganizowane przez pana Piotra Golika. Następnie wszyscy otrzymali rękawice oraz worki i udali się na wyznaczone trasy. Kl. I i II pod opieką p. Małgosi i p. dyrektor udały się w stronę osiedla, kl. III pod opieką p. Piotra poszła na wieś. Dzieci wykazały się dużym zaangażowaniem w sprzątaniu przydzielonych terenów. Oprócz zbierania, śmieci zostały również posegregowane. Uważamy, że jest to bardzo ważna akcja, mamy również nadzieję, że wychowanie w duchu poszanowania ziemi i otaczającej nas przyrody przyniesie korzyści dla środowiska. Z drugiej strony jesteśmy zasmuceni, że śmieci mimo wszystko przybywa. W tym miejscu należałoby powiedzieć wszystkim śmiecącym, aby brali przykład z dzieci i zaczęli myśleć, co one po nich zbierają i jakie przy tym płyną refleksje.

Po powrocie do szkoły czekała słodka niespodzianka w postaci przepysznych drożdżówek ufundowanych przez GOK w Lubaszu.