• Majowe święta

• 28 kwietnia 2023 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji świąt majowych. Po odśpiewaniu hymnu państwowego przedstawiono genezę Międzynarodowego Święta Pracy. Dzieci przypomniały również, iż 1 maja obchodzimy w naszym kraju kolejne rocznice przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Kolejne święto majowe to Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, obchodzony 2 maja. Uczniowie przedstawili symbole narodowe Polski. W tym dniu obchodzimy również Dzień Polonii i Polaków za granicą. Święto Konstytucji 3–go Maja to jedno z najważniejszych świąt państwowych. W czasie apelu uczniowie zaśpiewali również piosenkę „Witaj majowa jutrzenko”oraz „Piosenka Małego Patrioty”  oraz powiedzieli wiersze.

• Sprzątanie świata!!!

• Już kolejny raz nasza szkoła przyłączyła się  do akcji „Sprzątanie świata” z okazji Dnia Ziemi”. Uczniowie otrzymali gumowe rękawice i worki na śmieci a następnie wyruszyli aby sprzątać okolice szkoły i teren naszej wsi. Celem nadrzędnym akcji szkolnej było ukształtowanie postawy odpowiedzialności młodego pokolenia za obecny i przyszły stan środowiska naturalnego. Dzieci uczestniczyły w sprzątaniu z zaangażowaniem i z wielkim przejęciem. Następnie wykonali plakaty na temat segregacji śmieci. Po ciężkiej pracy wszyscy uczniowie otzrymali pyszne drożdżówki i udali się na zasłużony odpoczynek - pierwszy piknik tej wiosny na boisku szkolnym.

• Gminny Konkurs Recytatorski ,,Brzechwa Dzieciom"

• 31 marca 2023 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Jędrzejewie odbył
            się I Gminny Konkurs Recytatorski ,,Brzechwa Dzieciom”. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach: I kategoria dla uczniów klas I i druga kategoria dla uczniów klas II i III.
            W konkursie brali udział laureaci konkursów szkolnych ze szkół podstawowych z Gminy Lubasz. Celem przeprowadzenia konkursu była popularyzacja literatury dziecięcej wśród uczniów, rozwijanie kultury słowa, wspieranie uzdolnień i pomoc w rozwijaniu  zainteresowań i zdolności recytatorskich.  Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: pani Jolanta Sikora, pani Barbara Kaniewska i pani Beata Szymkowiak.

Wyniki konkursu:

Kategoria kl. I:

1. Helena Stochaj- Szkoła Podstawowa  w Lubaszu
            2. Zofia Piotr - Szkoła Podstawowa  w Jędrzejewie
            3. Nikola Pawlaczyk – Szkoła Podstawowa   w Miłkowie

Wyróżnienia:

Szymon Wicher – Szkoła Podstawowa w Kruczu

Alicja Sikora - Szkoła Podstawowa w Lubaszu

Emilia Kasior - Szkoła Podstawowa w Jędrzejewie

Brajan Musiał - Szkoła Podstawowa w Jędrzejewie

Kategoria kl. II-III:

1. Aleksandra Dymytrasz – Szkoła Podstawowa w Miłkowie
            2. Emilia Noji –Szkoła Podstawowa  w Miłkowie
            3. Klara Niezborała –Szkoła Podstawowa  w Lubaszu

Wyróżnienia:

Julia Madaj - Szkoła Podstawowa w Lubaszu

Monika Hund - Szkoła Podstawowa w Kruczu

Zuzanna Musiał ­- Szkoła Podstawowa w Jędrzejewie

Anastazja Krych - Szkoła Podstawowa w Kruczu

Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom  konkursu serdecznie gratulujemy!

mgr Sandra Skorupska-Szklińska