• Wycieczka do Poznania

• 24 maja pojechaliśmy na wycieczkę do Poznania. Wyjazd był bardzo wyczekiwany, gdyż jechaliśmy do Muzeum Czekolady na warsztaty czekoladowe .... a kto nie lubi czekolady? Każdy uczestnik stworzył własną tabliczkę czekolady z wybranymi przez siebie dodatkami.
            Było ...... słodkoŚmiech Po warsztatach pojechaliśmy na duży plac zabaw ,,Lider” a następnie na obiad.
            Było super!ŚmiechŚmiechŚmiech

• Spotkanie z poetką

• 19 maja 2023 roku uczniowie naszej szkoły spotkali się z poetką Panią Moniką  Pertek – Koprowską. Było to szczególne  spotkanie, ponieważ Pani Monika uczyła w naszej szkole, więc nie obyło się bez wzruszeń. Podczas spotkania autorskiego Pani Monika opowiedziała nam jak powstaje książka z poezją, pobudziła naszą wyobraźnię, opowiedziała o swojej twórczości- pięknie czytała wiersze, które doskonale interpretowaliśmy oraz odpowiadała na nasze pytania. Na pamiątkę dostaliśmy też autograf oraz tomik wierszy , który będzie na stanie biblioteki. Dziękujemy Pani Monice za ofiarowanie nam kilku ciepłych chwil i podzielenie się swoją poetycką radością. A nam wypada dodać, że spotkań z poezją nigdy za wiele, zwłaszcza w dzisiejszych "przyczynowo-skutkowych" czasach. Poezja bowiem pozwala bujać w obłokach, szuka wraz z nami magii słowa, nie śmieje się gdy błądzimy i obdarza nas radosnymi, pozytywnymi emocjami, jeśli tylko sami chcemy je odkryć między wersami. Sięgajmy więc po wiersze i cieszmy się wraz z poetami, że istnieje jeszcze taki świat, do którego nie potrzeba magicznego klucza, bo wystarczy liryczna nuta w sercu człowieka.

• Sprawdzian trzecioklasisty w naszej szkole

•

11 maja br. uczniowie klasy III przystąpili do Ogólnopolskiego Testu Kompetencji Trzecioklasisty 2023. Był to test sprawdzający wiedzę i umiejętności jakie uczniowie zdobyli podczas trzyletniej nauki w szkole podstawowej.   Przed testem dzieci obejrzały baję terapeutyczną, która pozwoliła im na zrelaksowanie się przed zadaniami. Bajka wprowadzała dzieci w stan relaksu i poprzez wizualizację sprawiła, że dzieci poczuły się bezpiecznie. Potem przyszedł czas na zadania z edukacji polonistycznej, matematycznej i przyrodniczej. Wierzymy, że wszyscy uczniowie mimo stresu jaki im towarzyszył są z siebie zadowoleni:)