• Spotkanie ze strażakiem

•      W ostatnim dniu przed feriami  uczniowie  naszej szkoły uczestniczyli  w spotkaniu  z panem Tomaszem Cybulskim-strażakiem.  Tematem  spotkania  było  przybliżenie  uczniom  pracy  strażaka  oraz  działalności  Straży  Pożarnej  w Czarnkowie a także odbyła się pogadanka na temat bezpieczeństwa w czasie zbliżających się ferii zimowych. Dziękujęmy panu Tomaszowi za poświęcony nam czas i przybycie do naszej szkoły.

• Bal karnawałowy

• Karnawał to miła,szalona,pełna wrażeń, kolorów, dźwięków, smaków i zabaw tradycja, nie tylko dla dorosłych.Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą również przez dzieci, dostarcza im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas, 19 5 stycznia 2023 roku. W szkolne pojawiły się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. Pan Szymon Szwed prowadził balik, wproawdzając wszystkich uczestników w zankomite humory.  Wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Dziękujemy panu Szymonowi Szwedowi za tak przemiły czas spedzony z nami i szaloną zabawę.

• Jasełka

• 21 grudnia w naszej szkole odbyły się jasełka bożonarodzeniowe. Swoją obecnością zaszczycił nas wójt p. Marcin Filoda, Przewodnicząca Rady Gminy Lubasz p. Żaneta Andrzejwska, sołtys wsi Jędrzejewo i Kamionka. Od razu w oczy rzuciła się nam przepiękna sceneria. Na pierwszym planie widniała szopka ze żłobkiem, w dalszej choinka oraz stół. Później oglądaliśmy z ciekawością jasełka. Przedstawiały one narodzenie się Jezusa w stajence i składanie dzieciątku oraz jego rodzicom darów przez pasterzy. Oliwier Wika  zagrał kolędy na gitarze ,, Pójdźmy wszyscy do stajenki” oraz ,,Wśród nocnej ciszy”. Cała publiczność wynagrodziła aktorów gromkimi brawami. Należało im się, ponieważ uczniowie wykazali się świetną grą aktorską, a wspaniała sceneria dopełniła reszty. Te jasełka będą zapamiętane przez wszystkich, a na kolejne czekamy z niecierpliwością  przez następny rok. Po wspaniałym przedstawieniu odwiedził nas długo wyczekiwany gość…Gwiazdor z prezentami dla każdego.  Na koniec na wszystkich czekał poczęstunek przygotowany przez rodziców, którym serdecznie dziękujemy za potrawy, ciasta oraz pomoc w przygotowaniach.