• Światełko dla Ukrainy

• Do 20 listopada w naszej szkole zbieramy świece dla mieszkańców Ukrainy, Z góry dziękujemy za przyniesione dary, które zostaną przekazane fundacji Redemptoriss Missio!!!

• Dzień Kropki

• W dniu  13 IX  br. w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, zabawy i współpracy. W tym dniu nasze stroje były udekorowane w przepiękne kolorowe kropki. Uczniowie oglądali film edukacyjny o kropce oraz  uczyli się piosenki pt,,Kropka”. W tym dniu  w grupach, dzieci wykonywały przepiękne prace plastyczne których tematem przewodnim była kropka, a wielu z nas odkryło swoje talenty.

• Pasowanie uczniów kl. I

• W czwartek, 29 IX  2022r. w naszej szkole  odbyła się uroczystość  pasowania  pierwszoklasistów, celem było włączenie pierwszoklasistów rozpoczynających naukę do grona społeczności szkolnej.

Po odśpiewaniu hymnu państwowego i powitaniu gości Wójta Gminy Lubasz M. Filody, dyrektora GZOSiP  Ryszarda Bilskiego, przedstawiciela RR p. Jowity Wlekły oraz rodziców rozpoczęto część artystyczną uroczystości pasowania. Pierwszoklasiści byli poddawani wielu próbom i zadaniom, jakie przygotowali dla nich uczniowie starszych klas. Musieli przejść próbę śpiewu, próbę recytacji, odgadnąć szereg zagadek  przyrodniczych, matematycznych… Gromkie brawa publiczności były dowodem, iż dzieci przygotowały się na przysłowiową piątkę. Po uzyskaniu pozytywnej opinii „królewskiego gremium” pierwszoklasiści złożyli przysięgę, w której ślubowali, że będą dobrymi Polakami, będą godnie reprezentować swoją szkołę, zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po tych słowach głos zabrała pani dyrektor A. Nowak,która dokonała symbolicznym ołówkiem dokonała aktu pasowania na ucznia PSP w Jędrzejewie.

Następnie nowo zaprzysiężeni uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy od wychowawcy oraz „rożki obfitości” od starszych kolegów i upominki od p. Wójta i z BS w Czarnkowie.

Potem wszyscy udali się na poczęstunek przygotowany przez rodziców. Dziękujemy  rodzicom za pyszności i zaangażowanie.

Pierwszakom życzymy samych piątek i wzorowego zachowania przez cały okres nauki.

• Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia-Konkurs w klasie III

• W ramach Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia w naszej szkole odbył się konkurs w klasie III ,,Mistrz tabliczki mnożenia". Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia jest to międzynarodową akcją. W tym dniu ludzie z całego świata uświadamiają innym, że znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym, udowadniają, że można uczyć się jej z przyjemnością. Prawie wszyscy uczniowie z klasy III wzięli udział w konkursie, ale Mistrzynią okazała się Martyna Wlekły, drugie miejsce zajął Oliwier Wika, trzecie Zuzanna Musiał, czwarte Zuzanna Jessa i Cezary Jagła. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i drobne upominki.

• Zdrowe chipsy

• Uczniowie klasy II i III w ubiegły czwartek samodzielnie przygotowali zdrowe chipsy z buraków, ziemniaków i jabłek. Wszyscy przekonali się, że takie chipsy te są doskonałą alternatywą dla niezdrowych przekąsek. Jak wiemy owoce i warzywa to doskonałe źródło witamin oraz przeciwutleniaczy. Zdrowe chipsy to smaczna przekąska na jesienne, długie wieczory.