• Dzień Wiosny

• 22 marca w naszej szkole dużo się działo. Wszyscy uczniowie witali Wiosnę! Jednak zanim przyszła Pani Wiosna uczniowie zaprezentowali wspaniałe, wiosenne stroje. Na pokazie mody nie zabrakło również słynnej projektantki Coco Szalonej😊 (w tej roli wystąpiła Martynka Wlekły). Po pokazie uczniowie zagłosowali
            na najśmieszniejszy strój, pierwsze miejsce zajął Jakub Leosz z kl. III, strój Jakuba z pewnością zrobił
            na wszystkich niepowtarzalne wrażenie😊 drugie miejsce zajęli: Martyna Wlekły, Julian Mikołajczak oraz Oliwier Wika. Pozostali modele otrzymali wyróżnienia. Wszyscy uczestnicy oprócz dyplomu otrzymali również drobne upominki. Po pokazie i występie przygotowanym przez kl. II, wszyscy uczniowie przemaszerowali po wsi
            z Marzanną. Po powrocie było jeszcze ognisko, pieczenie kiełbasek oraz ostateczne pożegnanie Pani Zimy.

• Lekcja otwarta w kl. II

• wheeldecide15 marca odbyła się w klasie II lekcja otwarta. Głównym celem lekcji było uświadomienie dzieciom jak ważne jest dbanie o wzrok,jakich zasad należy przestrzegać, żeby długo cieszyć się sokolim wzrokiem. W czasie lekcji uczniowie za pomocąwheeldecide aplikacji  wpowtórzyli również zasady pisowni wyrazów z ó.

• Dzień Matematyki

• 14 marca 2022 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Matematyki! Wszyscy uczniowie przystąpili do konkursu, z którego zostali wyłonienie najlepsi matematycy kl. I, II i III.

Najlepszy matematyk kl.I Tobiasz Gałan

Najlepszy matematy kl. II Zuzanna Musiał i Oliwier Wika

Najlepszy matematyk kl. III Maja Wlekły i Dawid Dams

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Dlaczego matematyka?

Ponieważ jest wszędzie,

W domu, w urzędzie, na ulicy,

W sklepie, w pralni i w lesie.

I w kalendarzu, gdy mówimy „już wiosna”

W rozkładzie autobusów, w godzinach na zegarze,

W dawnych i nowych wiekach i w cenach na bazarze.

W Twoim wzroście i wadze, w wielkości słonia i mrówki, w długości rzeki

i drogi do szkoły oraz w wartości złotówki.

• Dzień kobiet:)

• 8 marca – Międzynarodowy Dzień Kobiet – na stałe wpisał się do szkolnego kalendarza. Chłopcy z tej okazji  zaśpiewali dziewczynkom piosenkę, złożyli życzenia oraz obdarowali koleżanki kwiatkami.

• Zdrowe soki

• Uczniowie przygotowali soki marchewkowo-jabłkowe, które z chęcią wypili. Bo wszyscy wiedzą, że naturalne produkty są najzdrowsze!:)

• REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2022/23

• OGŁOSZENIE

Zapisy dzieci do kl. I Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Jędrzejewie na  rok szkolny 2020/2021 odbywać się będą od 04 do 20 marca 2022 r w gabinecie dyrektora szkoły w godz9.30 – 11.30, 13.30 – 14.30.

Należy przynieść ze sobą:

·         Zgłoszenie przyjęcia dziecka do kl. I (Załącznik nr 1)

·         Wypełnioną kartę informacyjną kandydata (Załącznik nr 2)

·         Oświadczenie woli przyjęcia dziecka do szkoły (Załącznik nr 4)

·         Dowód osobisty

·         Akt urodzenia dziecka

ZESTAW  DOKUMENTÓW JEST DO ODEBRANIA W PRZEDSZKOLU LUB U DYREKTORA SZKOŁY.

Do klas pierwszych w roku szkolnym 2022/2023 przyjmowane są:

a) dzieci urodzone w 2015 roku,

b) dzieci urodzone w 2016 r. na wniosek rodziców/prawnych opiekunów jeżeli posiadają opinię o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej, wydaną przez publiczną poradnię psychologiczno-pedagogiczną albo niepubliczną poradnię psychologiczno-pedagogiczną,

c) dzieci, których realizacja obowiązku szkolnego została odroczona w roku szkolnym 2021/2022.

ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ PRZYJĘCIA DZIECKA SPOZA OBWODU SZKOŁY.