• Dzień Pluszowego Misia i Andrzejki

•  Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Tak obchodziliśmy to święto, bawiliśmy się  podczas zabawy andrzejkowej. Były wróżby, tańce oraz zajadanie się pysznymi goframi, które piekły w szkole pani Jowita i pani Paulina za co bardzo dziękujemy:)

• Samorząd szkolny

• W poniedziałek w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego, każdy uczeń i nauczyciel oddał swój głos. Kandydaci z niecierpliwością czekali na podanie przez szkolną komisję wyników. Przewodniczącym został Olwier Wika, zastępcą Hanna Piotr, skarbnikiem Zuzanna Jessa. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

• Zdrowe śniadanie

• W czwartek dzieci z pomocą swoich pań przygotowały zdrowe i kolorowe śniadanie. Wszyscy wspólnie zajadali się na szkolnym holu płatkami z mlekiem, kanapkami z warzywami, twarożkiem przygotowanym przez uczniów klasy 2. i 3. oraz pastą jajeczną zrobioną przez pierwszoklasistów. Na stole nie zabrakło również owoców. Było bardzo zdrowo i smacznie!!!

• Narodowe Święto Niepodległości

• W środę na trzeciej lekcji odbył się apel z okazji 11 listopada. Trzecioklasiści krótko przypomnieli wszystkim czym jest wolność, o co walczyli Polacy i jak po 123 latach odzyskali niepodległość. W czasie akademii uczniowie pięknie zaśpiewali Hymn Polski oraz pieśni patriotyczne. Pani Dyerktor w czasie swojego przemówinia wspomniała jak ważna jest wolność, którą niestety nie wszystkie kraje w Europie mogą się dzisiaj cieszyć. Kolejny raz przeżyliśmy wzruszenie i radość z faktu, że po 123 latach niewoli, nasza ojczyzna powróciła na mapę Europy.

• Wycieczka do Poznania

• 7 listopada o 8.00 wszyscy uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami i przedszkolakami wyruszyli na wycieczkę do stolicy Wielkopolski - Poznania. Pierwszym punktem było stare zoo i lekcja, podczas której uczniowie uzyskali odpowiedź na pytanie ,,Czy smoki istnieją naprawdę?"... Następnie wszyscy doszukiwali się podobieństwa do smoków u żywych okazów: jaszczurek, węży, krokodyli a nawet żab. Kolejnym punktem wycieczki była godzinna podróż po Poznaniu zabytkową bimbą. W czasie tej przejażdżki nie można było się nudzić, pani konduktor opowiadała wiele ciekawych historii o najważniejszych budynkach oraz dzielnicach miasta. Każdy też skrupulatnie wypełniał swoją mapkę, z miejscami, które mijaliśmy. Następnie odwiedziliśmy Muzeum Rogala. Tam, oprócz lekcji w gwarze poznańskiej uczestniczyliśmy w warsztatach połączonych z wypiekiem tradycyjnego rogala świętomarcińskiego. Śmiechu i zabawy było co nie miara! Z okna Muzeum o godz. 15.00 oglądaliśmy trykające się koziołki. Ze słodkościami w dłoniach wróciliśmy do autokaru i pojechaliśmy na obiad do Mc Donalds. Do domu wróciliśmy z pełnymi brzuchami, uśmiechami na twarzach oraz z workiem nowych doświadczeń i wiedzy o gwarze i poznańskich legendach.

• Innowacja pedgagoiczna w klasie III ,,Z baśnią za pan brat"

• Czytanie to cały nasz świat, który możemy poznać na różne sposoby.  Wychowanie do czytania   jest żmudną i wieloletnią pracą. Powinno więc, rozpocząć się jak najwcześniej. Proponowana Innowacja ,,Z baśnią za pan brat” będzie realizowana podczas zaplanowanych wydarzeń szkolnych oraz na zajęciach edukacji wczesnoszkolnej w klasie III. Począwszy od października trzecioklasiści będą czytali jedną baśń w miesiącu, którą wspólnie na lekcji będziemy omawiać, pisać plan wydarzeń, wypisywać głównych bohaterów oraz każdy uczeń przedstawi w formie rysunku to co najbardziej spodobało mu się w baśni. Innowacja będzie trwała do stycznia, uczniowie zaprezentują na szkolnej scenie z okazji Dnia Babci i Dziadka ,,Czerwonego Kapturka". Po przczytaniu wszystkich zaplanowanych baśni każdy uczeń z opracowanych materiałów stworzy książeczkę, do której będzie mógł zawsze zajrzeć przypominając sobie głównych bohaterów oraz plan wydarzeń. Uczniowie zaczęli swoją przygodę z czytaniem od baśni ,,Szewczyk Dratewka".