• Życzenia z okazji Dnia Dziecka!

• KOCHANI UCZNIOWIE!

Dzisiaj Wasze Święto - Dzień Dziecka. Pierwszy w historii szkoły - na odległość, ale święto jest świętem - musi być prezent.

Nie ma dzisiaj lekcji, bawcie się dobrze, spędźcie miło czas z rodzinami, wykorzystajcie pogodę i idźcie na świeże powietrze. Oczywiście przeczytajcie zamieszczone poniżej życzenia.

MIŁEGO DNIA I UDANEJ ZABAWY !!!

• KOMUNIKAT W SPRAWIE PROCEDUR W ZWIĄZKU Z ZAPOBIEGANIEM, PRZECIWDZIAŁANIEM I ZWALCZANIEM COVID - 19

• Szanowni Rodzice!

Na stronie internetowej szkoły w zakładce "Informacje" - COVID-19 znajdują się procedury zapewnienia bezpieczeństwa w naszej szkole w związku z zagrożeniem pandemią - bardzo proszę o zapoznanie się z nimi i stosowanie w razie zmiany decyzji o przyjściu dziecka do szkoły.

Znajdują się tam również dokumenty do pobrania, które należy wydrukować, wypełnić i dostarczyć do szkoły w przypadku zgłoszenia dziecka na zajęcia.

Oświadczenie o codziennym stanie zdrowia dziecka musi być codziennie nowe.

Jeżeli ktoś z Państwa chce zmienić swoją decyzję, należy to zrobić 2 dni wcześniej niż planowany powrót dziecka do szkoły - najlepiej telefonicznie.

Maria Grębka

• Komunikat w sprawie zajęć opiekuńczo - wychowawczych.

• Szanowni Rodzice!

Od 25 maja szkoła zaczyna prowadzić zajęcia opiekuńczo -wychowawcze dla dzieci, którym rodzice nie mogą zapewnić opieki w domu. Pomimo wznowienia pracy szkoły, w tym bardzo trudnym okresie pozostaje wiele ograniczeń.

Nie będzie dowozów, każdy, kto zdeklaruje przybycie dziecka do szkoły będzie musiał podpisać oświadczenie o tym, że bierze odpwiedzialność za przysłanie zdrowego dziecka oraz przywieźć je i odebrać we własnym zakresie.

BARDZO PROSZĘ ABY KAŻDY KONIECZNIE DZISIAJ UDZIELIŁ ODPOWIEDZI W TEJ SPRAWIE SWOJEMU WYCHOWAWCY.

Na tej podstawie jutro zapadną dalsze ustalenia. O wszystkim będę informować na bieżąco.

Maria Grębka

• Zaproszenie do uczestnictwa w działaniach GOK - Obchody 100 rocznicy urodzin Jana Pawła II - konkurs GOK

• Szanowni Dyrektorzy, Nauczyciele,

Przedszkolaki, Uczniowie i Rodzice!

100rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II

Zapraszamy do uczczenia wspaniałej uroczystości, związanej z jedną z najwybitniejszych postaci w historii Polski. Święty Jan Paweł II wywarł ogromne znaczenie swoją postawą, słowami, wiarą i nadzieją w sercach milionów rodaków. Chcielibyśmy poprosić, abyście Państwo za sprawą swoich kontaktów z dziećmi, rozważyli w planie najbliższych szkolnych dni, wzięcie udziału w przygotowanych we współpracy z Samorządem Gminy Lubasz przez Gminny Ośrodek Kultury zadaniach. Niezależnie od wieku, każdy powinien znaleźć część dedykowaną właśnie jemu, a dzięki Państwa pomocy możemy to uczynić w sposób uroczysty.

PRZEDSZKOLAKI – najmłodszą grupę odbiorców zachęcamy do wykonania flagi w kolorach biały-niebieski lub biały-żółty i przyklejenie jej w dniu 18 maja na oknie w swoim pokoju. Rodziców prosimy o przeprowadzenie krótkiej rozmowy, o ich spojrzeniu i odbiorze Świętego Jana Pawła II w ich życiu.

SZKOŁA PODSTAWOWA KLASY I-IV – uczniów zachęcamy do wykonania dowolną techniką pojazdu PAPAMOBILE. Może być to rysunek, wycinanka, model klejony. Zdjęcia pracy prosimy przesłać na adres mailowy gok-lubasz@wp.pl Dla najciekawszych pomysłów przewidujemy wręczenie upominków.

SZKOŁA PODSTAWOWA KLASY V-VIII – prosimy o poszukanie i wspólnie z rodzicami zinterpretowanie znanych słów, lub historii z życia Świętego Jana Pawła II. Zachęcamy również do stworzenia krótkiego wiersza zawierającego nauki papieża. Zadanie plastyczne dla chętnych to wykonanie pracy plastycznej pt.: „Swięty Jan Paweł II w kajaku” – rodziców poprosimy o udzielenie odpowiedzi dzieciom skąd taki temat. Podpowiedź Biała, kajak. Zdjęcia pracy prosimy przesłać na adres mailowy gok-lubasz@wp.pl Dla najciekawszych pomysłów przewidujemy wręczenie upominków.

CAŁA SPOŁECZNOŚC – Ojciec Święty Jan Paweł II, wyjątkowo był wrażliwy na sztukę, poezję, muzykę. Zwracamy się z prośbą, aby 18 maja w każdym domu zabrzmiała śpiewana lub słuchana, chyba najbardziej uwielbiona przez naszego Papieża pieśń: „BARKA”.

Szanowni Państwo!

Wierzymy, że dzięki Państwa pomocy i nieopisanym możliwościom uda się w sposób uroczysty wspomnieć o 100 rocznicy urodzin Polaka, którego życie i postawa miały ogromny wpływ na historię naszego kraju i w jakimś stopniu, życie każdego z nas. Zdajemy sobie sprawę, że placówki oświatowe, realizują już przygotowany program, uwzględniający wspomnienia o Świętym Janie Pawle II, mamy jednak nadzieję że przedstawione we współpracy z Samorządem Gminy Lubasz przez Gminny Ośrodek Kultury w Lubaszu propozycje, znajdą uznanie z Państwa strony.

Szymon Szwed

Gminny Ośrodek Kultury w Lubaszu

• Komunikat w sprawie wycieczki szkolnej.

• Z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne i ustanowione w związku z tym restrykcje wycieczka szkolna została odwołana. Wszystkie wpłacone pieniądze zostaną zwrócone po otwarciu szkół.

Maria Grębka

• GMINNY KONKURS PLASTYCZNY "JAN PAWEŁ II W OCZACH DZIECI"

• Szanowni Państwo! 18 maja przypada 100 rocznica urodzin Papieża Jana Pawła II, aby ją upamiętnić,  Wójt ogłasza Gminny Konkurs Plastyczny pod hasłem " Jan Paweł II w oczach dzieci".

Bardzo proszę wszystkich zainteresowanych konkursem o wykonanie pracy plastycznej  - technika dowolna, format A - 3 lub A - 4 ( mała lub duża kartka z bloku). Prace należy podpisać imieniem i nazwiskiem, wpisać klasę i szkołę do której uczęszcza dziecko. Tak opisaną pracę można dostarczyć bezpośrednio do gminy i wrzucić do skrzynki stojącej przed urzędem (do czwartku - 14.05) lub dostarczyć do szkoły w czwartek - 14 maja w godzinach 10.00 - 12.00.

Z góry dziękuję za reprezentowanie naszej szkoły w konkursie.

• Domowy kącik przyrody uczniów kl. I

• Uczniowie klasy I wiedzą jakie prace wykonuje się w ogrodzie na wiosnę oraz jakie narzędzia są do tego potrzebne dlatego w ramach edukacji przyrodniczej zasadzili cebulę.

Co z niej urośnie ? Już niedługo się dowiemy :-)